Czym charakteryzuje się chłodnica oleju z wentylatorem?

chlodnica oleju

Układ hydrauliczny w samochodach, pojazdach, maszynach o szerokim zastosowaniu i przeznaczeniu należy do układów, w których dochodzi do wytworzenia się ciśnienia, które jest podstawą do przemieszczania się cieczy w całym układzie, a tym samym zapewnienia prawidłowej pracy innych układów pojazdu. Jednym z elementów wspomnianego układu hydraulicznego jest chłodnica. Ma ona za zadanie zapewnienie optymalnego poziomu temperatury cieczy, jaką jest olej.

Czym cechują się chłodnice oleju z wentylatorem?

Wbrew pozorom ten niepozorny komponent, jakim jest chłodnica oleju z wentylatorem, ma ogromne znaczenie w bezawaryjnym funkcjonowaniu danego pojazdu lub maszyny. Chłodnice różnią się budową, sposobem montażu, poszczególnymi parametrami. Ich ogromną zaletą, szczególnie w przypadku tych nowoczesnych i innowacyjnych chłodnic jest to, że można je zastosować w pracy urządzeń o niewielkich gabarytach. Kolejną ich zaletą jest mocna i wytrzymała obudowa. Coraz częściej można również spotkać się z chłodnicami, które posiadają zintegrowany z nimi system czujników, dzięki którym regulowanie pracy wentylatora, jego wyłączanie i włączanie przebiega automatycznie. Bardzo ważne jest, by zawsze wybierać chłodnicę wyposażoną w wentylator — w przeciwnym razie układ hydrauliczny może ulec uszkodzeniu.

Chwytaki do drewna jako urządzenia hydrauliczne

Chłodnice znajdują zastosowanie w urządzeniach, pojazdach i maszynach, których działanie opiera się o hydraulikę siłową. Z tego też względu znajdują one zastosowanie także w takich urządzeniach jak chwytak do drewna. To narzędzie hydrauliczne zapewniające precyzję wykonania prac, szczególnie tych leśnych. Z ich pomocą można zbierać gałęzie, zrywać drewno, transportować drewno, a zastosowany w ich budowie rotator hydrauliczny dodatkowo usprawnia pracę, gdyż umożliwia sprawne i jednoczesne użytkowanie wszystkich ramion urządzenia. Z powodzeniem korzystają z nich również właściciele tartaków zajmujący się transferem, sortowaniem i załadunkiem drewna.