poniedziałek, 2 października, 2023

Czym jest obrus drukowany?

Ciekawą dekoracją do domu i nie tylko są obrusy drukowane. Na gładkiej powierzchni obecny jest jedno- lub wielokolorowy motyw, przeważnie powtarzający się. Staranne wykonanie wzoru i dobre dopasowanie kolorystyczne sprawiają, że stół udekorowany obrusem wygląda naprawdę efektownie. 

Obrus drukowany – co to takiego?

Naniesienie wzoru na obrus dzięki nowoczesnym metodom druku pozwala uzyskać wysokiej jakości efekty przy niskim nakładzie czasu i pracy. Obrus drukowany prezentuje się bardzo efektownie i w zależności od wybranego motywu może nadawać się do zastosowania na różne okazje oraz na co dzień.

Nadruki mogą pokrywać obrus w całości lub występować jedynie w środku, na brzegach itd. Czasami obrus drukowany przypomina ręczną robotę w przypadku wybrania wzoru imitującego np. haft. Można spotkać drobne, delikatne motywy kwiatów, owoców, czy też różne abstrakcyjne desenie pokrywające obrus na całej powierzchni.

Obrus kolorowy czy biały – jaki wybrać?

Białe obrusy wyglądają bardzo elegancko i odświętnie. Kojarzone są ze wszystkimi ważnymi okazjami, pojawiają się na stołach podczas uroczystości i świąt. Obecnie jednak tradycja pozwala nawet w niektórych takich sytuacjach wybrać obrus kolorowy. Dla przykładu, na święta Bożego Narodzenia można udekorować stół obrusem białym, ale też np. zielonym lub w kolorze kwiatostanu gwiazdy betlejemskiej.

Ważne jest odpowiednie dobranie koloru. Przypadkowa barwa nie zawsze wygląda dobrze – cukierkowy róż na kolacji wigilijnej lub czarny obrus na dziecięcej uroczystości niekoniecznie zagrają. Kolorowy obrus może okazać się świetnym wyborem, jeśli jego kolor będzie podkreślał całokształt aranżacji.

Obrus jednokolorowy, a może z deseniem?

Niektóre oryginalne obrusy posiadają nadruki podkreślające ich charakter. Motywy pokrywające obrus drukowany w jednolitym kolorze są świetnym wyborem na średnio oficjalne okazje. Wystarczy zadbać o to, by motyw współgrał z klimatem danej uroczystości, np. na święta można posłużyć się wzorem choinek, bombek itd.

Podsumowując, nowoczesne obrusy drukowane wyglądają estetycznie i są świetnym wyborem zarówno na co dzień, jak i na różne okazje. Można w nie zainwestować bez obaw, że szybko się opatrzą lub zniszczą.

ZOBACZ WIĘCEJ

produkcja pelletu

Jak wygląda produkcja pelletu?

0
Poszukiwanie bardziej ekologicznych źródeł energii jest jednym z kluczowych wyzwań w dzisiejszej rzeczywistości. Pellety, małe cylindryczne brykiety stworzone z naturalnych materiałów drzewnych, stają się...

Jak wygląda produkcja pelletu?

Poszukiwanie bardziej ekologicznych źródeł energii jest jednym z kluczowych wyzwań w dzisiejszej rzeczywistości. Pellety, małe cylindryczne brykiety stworzone z naturalnych materiałów drzewnych, stają się...

Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze sali na chrzciny?

Planowanie chrzcin to wyjątkowy moment w życiu dziecka i jego rodziców. Wybór odpowiedniej sali na to wydarzenie jest kluczowy, aby zapewnić udane i niezapomniane...

Jak wygląda profesjonalna wycinka drzew?

W dzisiejszych czasach, coraz częściej jesteśmy świadkami wycinki drzew, zarówno w miastach, jak i na obszarach wiejskich. Jednak nie zawsze jest to wykonywane profesjonalnie,...