Jakie są główne zalety cięcia materiałów laserem?

ciecie laserem

Cięcie blach oraz innych materiałów stalowych laserem to bardzo dobra, sprawdzona i stale rozwijająca się technologia, która przynosi bardzo dobre efekty. Klienci bardzo chętnie wybierają tę formę obróbki, gdyż mają gwarancję, że osiągną to, co w projekcie, bez uszkodzenia materiału. Ważne jest również to, aby nie wyrzucać dużej ilości materiału. Pod względem ekonomii ta metoda jest również dobra.

Trzeba przyznać, że coraz więcej klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw zdecydowanie docenia to, jaki potencjał drzemie w CNC. Zwłaszcza cięcie laserowe jest powszechnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, np. w przemyśle ciężkim, stoczniowym, energetyce, motoryzacji czy budownictwie. Dzięki technologii ciecia laserowego blach oraz innego rodzaju materiałów można bez żadnego kłopotu, bezpiecznie, komfortowo i przede wszystkim powtarzalnie wykonać elementy maszyn i urządzeń, elementy karoserii, obudowy lub inne. Jakie są najważniejsze cechy i zalety cięcia materiałów przy pomocy lasera?

Oszczędzanie materiału

Blachy z reguły podawane są w różnego rozmiaru arkuszach, więc wszystko to, co nie stanowi elementu wycinanego traktowane jest jako odpad. To niedobrze, gdyż marnujemy materiał. Dzięki sterowaniu komputerowemu laser może ciąć z taką precyzją, że straty w materiale będą minimalne.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/wybieramy-wykonawce-od-ciecia-laserem-na-co-zwracac-uwage/

Precyzyjne cięcie i jego powtarzalność

W zależności od tego, co wycinamy, z jednego arkusza możemy uzyskać kilka lub kilkanaście elementów. Ciecie laserem sprawia, że każdy element będzie dokładnie taki sam, nie będziemy się więc musieli obawiać o to, że elementy nie będą stabilne wymiarowo, będą odstawać od projektu. Dodatkowo cięcie sprawia, że materiał jest niezwykle estetyczny, nie ma poniszczonych czy poszarpanych krawędzi.

Możliwość wycinania dowolnych kształtów

Cięcie laserowe pozwala na wykonywanie praktycznie dowolnych otworów, uzyskiwania praktycznie dowolnych form. To niezwykle ważne, gdyż dzięki temu będziemy mogli dopasować elementy również do maszyn i urządzeń, które były projektowane i wykonywane na indywidualne zamówienie. Bardzo często w tego rodzaju przypadkach nie ma możliwości kupna sprzętu w sklepie bądź w hurtowni. To daje firmie bardzo duży komfort i pewność że zamówione części będą funkcjonalne.