Wszystko, co musisz wiedzieć o kosmetykach do brwi

Kosmetyki do brwi

Jeszcze kilkanaście lat temu temat makijażu brwi był traktowany co najmniej po macoszemu. Kobiety w latach 90. czy na początku obecnego stulecia nie przykładały tak dużej wagi do malowani brwi, jak ma to miejsce obecnie. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez wyrysowanych i wystylizowanych brwi, spychając na dalszy plan rzęsy czy usta. Odpowiednio pomalowane brwi nadają twarzy naturalnych proporcji i symetrii. Dlatego też coraz więcej kobiet stawia na makijaż brwi. Na rynku można znaleźć nieograniczoną ilość produktów do brwi, z których ten jeden, odpowiedni, często wybieramy metodą prób i błędów. Zatem jaki produkt do brwi wybrać?

Brwi kiedyś a dziś

Może zacznijmy od tego, jak zmieniało się postrzeganie brwi na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Oglądając stare, polskie komedie z przełomu tysiącleci można zauważyć, że najbardziej pożądane były brwi cienkie, ostro wyrysowane, o wysokim łuku. Im cieńsza linia, tym lepiej. Obecne trendy w stylizacji brwi są diametralnie odmienne. Na światowych wybiegach idealne brwi to brwi naturalne, krzaczaste, niewyregulowane. Jednak wiele kobiet na co dzień woli ujarzmione brwi, jednak ich optymalna grubość dostosowywana jest do rysów twarzy. Im naturalniej i subtelniej w makijażu brwi tym lepiej.

Rodzaje kosmetyków do brwi

Pomada do brwi

Chyba najbardziej popularny produkt do brwi. Jego konsystencja pozwala nie tylko na precyzyjne wyrysowanie konturu brwi, ale również dorysowanie brakujących włosków. Świetnie sprawdza się w przypadku przerzedzonych brwi z niewielkimi ubytkami. Jednak szybko zastygająca formuła pomady czasem nie wybacza błędów, dlatego tez niektóre z nas nie mają cierpliwości do jej nakładania. Jednak sama pomada nie wystarczy – musimy zakupić również precyzyjny pędzelek do brwi.

Kredka do brwi

Idealny produkt, aby zacząć swoją przygodę z makijażem brwi. Jej nieocenioną zaletą jest łatwość w nakładaniu produktu na brwi oraz ich niezwykle naturalne wykończenie. Nie musimy się obawiać, że nałożymy za dużo produktu – nadmiar można wyczesać szczoteczką, która zazwyczaj znajduje się na drugim końcu kredki, co jest niebywale wygodne. Jednak trzeba pamiętać, że kredka wymaga odpowiedniego utrwalenia, dlatego bez permanentnego żelu się nie obejdzie.

Cienie do brwi

Produkt, który ma zdecydowanie mniej miłośniczek niż dwie poprzednie propozycje. Trzeba jednak przyznać, że cienie do powiek dają bardzo naturalny efekt na brwiach, przez co przerysowane brwi jak z kreskówki nam nie grożą. Jednak w przypadku, gdy mamy dość rzadkie i jasne włoski, cień po prostu może być niewidoczny. Podobnie jak kredka, cienie również trzeba utrwalić, by utrzymać włoski w ryzach. Co ciekawe, nie trzeba wcale kupować cieni specjalnie przeznaczonych do brwi. Można wykorzystać paletę cieni do powiek i nie wydawać ani złotówki.

Żel do brwi

Propozycja dla kobiet, które posiadają niemal idealne brwi. Długie, gęste włoski można delikatnie podkreślić żelem do brwi, który utrwali ich kształt na cały dzień. Można również wybrać żel do brwi koloryzujący, który nie tylko utrwali kontur naszych brwi, ale nada im odpowiedniego koloru. Wiele kobiet stosuje koloryzujący żel do brwi w zestawie z kredką, otrzymując naturalny, idealny dla naszej twarzy kolor brwi.