Jak dbać o kręcone włosy?

krecone wlosy

Kręcone włosy robią niezaprzeczalne wrażenie, są przedmiotem marzeń wielu kobiet, jednak potrafią dostarczyć jednocześnie wielu zmartwień. Płynące po ramionach kaskady fal mają ogrom uroku, ale nie zawsze umiemy je ujarzmić. Loki są trudne w utrzymaniu w kondycji, która jest efektowna i robiąca wrażenie. Z tego powodu wiele z nas namiętnie włosy prostuje lub suszy na szczotce, rezygnując z ich naturalnej tendencji do skrętu. W jaki sposób dbać o kręcone włosy, by cieszyć się ich naturalnym pięknem? Co możemy stosować, by podkreślić skręt włosów i ułatwić sobie codzienne przygotowanie fryzury?

Trudności  z włosami kręconymi na co dzień

Kręcone włosy wbrew pozorom ma wiele z nas. Dostajemy je w spadku w genach, nie mamy na to żadnego wpływu, mamy jednak wpływ na to, co z nimi robimy. I zdecydowana większość z nas robi wszystko, żeby je wyprostować. Zamiast sprężynek pojawiają się mam na głowie nieregularne fale, o które nie umiemy zadbać , decydujemy się zatem na wyczesanie ich na szczotce w trakcie suszenia lub prostowanie. Dlaczego jeszcze nasze włosy się prostują? Przyczyny mogą być także zdrowotne, ale w zdecydowanej większości popełniamy błędy w pielęgnacji. Zdecydowana większość kobiet używa zbyt wielu kosmetyków do włosów, a myje je w niepoprawny sposób, co prowadzi do tego, że są one stale oblepione zbyt dużą ilością resztek kosmetyków. Popełniamy także grzechy przy rozczesywaniu, suszeniu czy wiązaniu. To sprawia, że jednego dnia mamy względnie ładne loki, drugie dnia budzimy się z niemal z prostymi włosami.

Znajdź najlepszą dla siebie metodę pielęgnacji

Podstawą pielęgnacji włosów kręconych jest doprowadzenie do równowagi PEH, czyli równowagi pomiędzy proteinami, humektantami i emolientami. Niestety wymaga to od nas czasu i wnikliwej obserwacji tego, jak na poszczególne kosmetyki do włosów reaguje nasza fryzura. Warto opierać się o produkty od najlepszych producentów, jak te oferowane przez serwis Wyczesani.com. Stosując profesjonalne kosmetyki, sprawdzone w gabinetach fryzjerskich na całym świecie, masz pewność, że dajesz swoim włosom, to, co najlepsze. Włosy kręcone mają szczególną tendencję do przesuszania się, dlatego tak istotne jest ich nawilżenie, za co odpowiedzialne są humektanty. Z kolei dwa pozostałe składniki równowagi PEH pomogą Ci chronić włosy przed utratą tej wilgoci.

Mycie i suszenie wspomagane kosmetykami z Wyczesani.com

Spora zmiana dotyczy w większości przypadków sposobu mycia włosów oraz ich suszenia. Tu z pomocą przychodzą dedykowane włosom kręconym specjalne serie kosmetyków na Wyczesani.com, które pozwolą Ci na wprowadzenie metody OMO, czyli odżywanie, mycie odżywianie, która zapobiega wysuszaniu włosów przez ochronę włosów przez nadmiernym działaniem składników myjących, zawartych w szamponach. Drugim ważnym etapem jest suszenie włosów. Warto wesprzeć się kosmetykiem podkreślającym skręt. Jeśli chcesz używać suszarki, to koniecznie z właściwym dyfuzorem. Najlepsze jest naturalne suszenie, które nie uszkadza tak skrętu włosów. Kręcone włosy należy także jak najrzadziej czesać, aby uniknąć nadmiernego suszenia.