Apartamenty bezczynszowe — czy to rozwiązanie dla każdego?

oplaty administracyjne

Koszty utrzymania własnej nieruchomości, a w szczególności mieszkań i apartamentów, nie należą do najniższych. Właściciele muszą myśleć nie tylko o opłaceniu raty za mieszkanie, gdyż nie każdy od razu jest w stanie zapłacić całość za wybraną nieruchomość. Kolejnym kosztem są media, ale i opłata czynszowa, która wiąże się ze wszystkimi czynnościami administracyjnymi na terenie danego budynku, którego częścią są poszczególne apartamenty. To dodatkowy wydatek, który również ostatnimi czasy wzrosnął. Właśnie dlatego coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem apartamentu bezczynszowego. Czy każdy ucieszy się jednak z takiego rozwiązania?

Kiedy ponosi się opłatę administracyjną?

Do opłat administracyjnych zobowiązani są chociażby mieszkańcy kamienic, spółdzielni, czyli mieszkań, których administracją, remontem i innymi czynnościami tego typu zajmują się specjalnie do tego powołane osoby. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że decydując się na apartamenty bezczynszowe w Markach, sam będziesz ponosił koszty różnego rodzaju remontów. Nie musisz zatem płacić z góry, comiesięcznie za naprawy, które mogą się wydarzyć, a jedynie w sytuacji, gdy nastąpi taka konieczność. Nie ma również zespołu administracyjnego, dlatego ty będziesz musiał na własną rękę zatrudnić fachowców, jeśli potrzebna będzie specjalistyczna pomoc. Pojawia się również kwestia utrzymania posesji w czystości i porządku. Część tych czynności mogą wykonywać sami mieszkańcy w obrębie budynku, część mogą zlecić firmom zewnętrznym. Wszystko zależy od układów i porozumienia z pozostałymi mieszkańcami.

Dlaczego zakup gotowego mieszkania to świetna inwestycja?

Decydując się na gotowe mieszkania pod Warszawą, każdy kieruje się przede wszystkim ceną, ale także otoczeniem w takiej lokalizacji. Liczy się nie tylko spokój i wygoda, ale także większa dostępność do terenów zielonych, przyrody i poprawa kontaktu ze środowiskiem naturalnym. Wybierając lokum z dobrym dojazdem do pracy, można cieszyć się ciszą i spokojem, nie rezygnując jednocześnie z obecnie zajmowanego stanowiska, szkoły, a także atrakcji, których w podmiejskiej okolicy jest coraz więcej dla amatorów rozrywki.