Co zrobić, aby szybko znaleźć pracę?

cv

Możesz być bezrobotny z wielu powodów. Być może niedawno ukończyłeś szkołę, zostałeś zwolniony lub zrezygnowałeś z pracy. Bez względu na przyczynę, prawdopodobnie skupisz się na szybkim znalezieniu pracy. Chociaż szybkie znalezienie pracy może być wyzwaniem, nauczenie się, jak zmaksymalizować wysiłki związane z poszukiwaniem pracy, może skrócić nakłady czasu. W tym artykule omówimy kroki, które możesz wykonać, aby szybko znaleźć wymarzoną pracę.

Zaktualizuj swoje CV

Zanim złożysz podanie o nową pracę, musisz zaktualizować swoje CV, list motywacyjny i informacje o kontaktach zawodowych. Upewnij się, że dodałeś swoją najnowszą historię pracy i wszelkie nowe umiejętności, których się nauczyłeś. Aktualizacja tych informacji może dać menedżerom ds. rekrutacji pełny obraz Twojego konkurencyjnego doświadczenia.

Skorzystaj z zaawansowanych opcji wyszukiwania na tablicach ogłoszeń

Korzystanie z zaawansowanych opcji wyszukiwania tzw. filtrów pozwala zaoszczędzić czas. Zaawansowane opcje pozwalają na wyszukiwanie pracy według lokalizacji, stanowiska, firmy, daty opublikowania ogłoszenia o pracę. Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy wybierz kilka słów kluczowych, które pasują do Twojego doświadczenia zawodowego i obowiązków. W ten sposób nie będziesz tracił czasu na przeglądanie ofert, które są związane z innymi branżami.

Nie aplikuj na każdą znalezioną pracę

Szukając pracy, musisz być krytyczny. Poszukuj pracy wymagającej określonych umiejętności i kwalifikacji, które posiadasz. Taka strategia zwiększy Twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Badaj firmy i stanowiska, rozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną, starając się znaleźć stanowisko, które pasuje do Twoich wartości i potrzeb. Każdy rynek pracy jest specyficzny. Na przykład praca w Radomiu wymaga umiejętności rzemieślniczych, ponieważ tamtejsza gospodarka jest oparta na przemyśle.

Dostosuj swój list motywacyjny do każdej aplikacji

Musisz zaimponować kierownikowi ds. rekrutacji swoją aplikacją, zanim zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Twój list motywacyjny może ci w tym pomóc. Specjaliści HR zalecają, aby w pierwszym akapicie listu motywacyjnego określić, co nowego możesz wnieść do firmy.

Użyj swoich znajomości

Samodzielne poszukiwanie pracy może być czasochłonne. Jeśli szukasz pracy, powiedz o tym swoim bliskim. Twoja sieć i kontakty mogą łączyć Cię z firmami lub osobami, które mogą mieć dostępne stanowiska pracy spełniające Twoje oczekiwania. Im większą masz bazę kontaktów, tym więcej osób może Ci pomóc w znalezieniu nowej pracy. Pracodawcy zazwyczaj wolą zatrudniać osoby z rekomendacjami od kogoś, kogo znają i którym ufają. Menedżer ds. rekrutacji może szybciej zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną, gdy będziesz mógł się pochwalić kilkoma rekomendacjami od osób, posiadających wyższe stanowiska. Rekomendacja znajomego lub współpracownika może pomóc Ci pominąć wstępną rozmowę kwalifikacyjną z rekruterem, pozwalając przejść od razu do głównej rozmowy.