Gdzie znajduje zastosowanie papa nawierzchniowa?

papa nawierzchniowa

Zastosowanie skutecznej i przede wszystkim ciągłej izolacji przeciwwodnej sprawi, że konstrukcja budynku, tarasu, dachu, będzie dokładnie zabezpieczona przed niszczącym działaniem wody. Istotnym elementem izolacji przeciwwodnej jest zastosowanie papy nawierzchniowej. To bardzo popularny materiał, dzięki któremu osiągniemy dobry efekt. Warto postawić na papę, która ma odpowiednie parametry.

Co to jest papa nawierzchniowa?

Papa to bardzo popularny i praktyczny materiał budowlany, który ma wszechstronne zastosowanie i wykorzystywany jest do wykonywania trwałych izolacji przeciwwodnych, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak również w przemysłowym.

To połączenie masy asfaltowej, smoły, osnowy, włókna szklanego i poliestrowego, kauczuku, a także innego rodzaju dodatków, które sprawiają, że papa jest elastyczna i trwała. Wyróżniamy papy podkładowe (pierwsza warstwa) i papy wierzchniego krycia. Papa nawierzchniowa stanowi widoczny element hydroizolacji. Powinna mieć odpowiednią grubość, elastyczność, nie pękać podczas zmiany temperatury, być prosta w montażu, dzięki funkcji termozgrzewalności.

Czy producent materiałów hydroizolacyjnych oferuje papy termozgrzewalne?

Papa to jeden z najbardziej popularnych materiałów hydroizolacyjnych, dlatego każdy renomowany producent materiałów hydroizolacyjnych ma ją w swojej ofercie.

Warto współpracować z takimi firmami, które mają doświadczenia na rynku, szeroką ofertę, a ich produkty są dostępne. Prowadzenie budowy, wykonywanie kompleksowych hydroizolacji obiektów, a także dachów zielonych, wymaga zastosowania materiałów, dzięki którym powłoka przeciwwodna będzie skuteczna, szczelna, odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także uszkodzenia mechaniczne, wywołane na przykład przez korzenie roślin.

Dobrej jakości papa wierzchniego krycia będzie termozgrzewalna, oznacza to, że układana jest metodą zgrzewu, przylega całą powierzchnią do papy podkładowej, tworząc trwałą izolację.