Idealna męska kurtka zimowa – co wybrać?

Męska kurtka na zimę

Zima zbliża się nieubłaganie, dlatego warto już teraz rozejrzeć się za odpowiednim okryciem wierzchnim na mroźne dni. Męska kurtka zimowa wcale nie musi wyglądać jak namiot i być jedynie złem koniecznym. Nowoczesne kurtki zimowe dla mężczyzn to wiele możliwości krojów, fasonów czy kolorów, dlatego każdy facet z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jeszcze przed wybraniem się na zakupy warto sobie jasno określić, jakiej kurtki szukamy, w jakim stylu i w jakim przedziale cenowym. Tak przygotowany plan działania pozwoli znacznie skrócić czas zakupów, o czym marzy zdecydowana większość facetów. Zatem jakie cechy powinna mieć kurtka zimowa i jaki model wybrać?

Idealna męska kurtka zimowa to kurtka ciepła

Od kurtki zimowej należy wymagać jednej, podstawowej rzeczy: odpowiedniej termoizolacji. Co nam przyjdzie z kurtki zimowej, która wygląda oszałamiająco, ale jej właściwości termiczne pozostawiają wiele do życzenia? Dlatego też w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania wypełnienia kurtki zimowej oraz jej warstwy wierzchniej. Ważne, by materiały wykorzystane do wykonania kurtki były oddychające przy jednoczesnym zachowaniu szczelności. Bo przecież nie chodzi o to, by podczas zimowego spaceru pot spływał nam po plecach, co jest prostym przepisem na złapanie infekcji. Dlatego czytajmy metki i opisy producenta.

Kurtka na zimę – wygoda i funkcjonalność

Z uwagi na to, że kurtka zimowa jest stałym elementem stroju przez kilka miesięcy warto, by jej noszenie nie powodowało odczuwalnego dyskomfortu. Kurtka, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się idealna, może również dość skutecznie ograniczać nasze ruchy. A wbrew pozorom zimą ruszamy się niemało, więc siłą rzeczy kurtka opinająca się w nieodpowiednich miejscach okaże się nietrafionym zakupem.

Oprócz wygody, ważna jest również funkcjonalność kurtki na zimę. Warto, by była wyposażona w głębokie, pojemne kieszenie zapinane na zamki lub zatrzaski. My, faceci, nie mamy takiego komfortu jak kobiety z ich torebkami. Klucze, telefon, portfel – gdzie to wszystko pomieścić? Dlatego też powinniśmy szukać kurtki na zimę z funkcjonalnymi kieszeniami.

Kurtka na zimę – liczy się styl

Przechodzimy do ostatniego aspektu, który to w największym stopniu determinuje zakup kurtki zimowej. Oczywiście chodzi o jej design, bo to on w pierwszej kolejności rzuca się w oczy. Tutaj wszystko zależy od przyszłego właściciela kurtki i jego gustu. Może to być kurtka w stylu sportowym, casualowym lub eleganckim, w zależności w jakim obszarze mody czujemy się najlepiej. Trzeba jednak pamiętać o dopasowaniu kroju męskiej kurtki zimowej do sylwetki – źle dobrana kurtka może skutecznie zniekształcić nawet idealne proporcje.

Męska kurtka zimowa – co będzie się nosić w tym sezonie?

Zima 2019/2020 będzie stała niezmiennie pod znakiem parek i „puchówek”. Te pierwsze idealnie sprawdzają się na co dzień, ale są równie stylowym dodatkiem do stylizacji w stylu smart-casual. Parki są jednymi z najbardziej pożądanych kurtek na rynku, przez co powoli stają się już klasykiem w modzie męskiej.

Puchówki natomiast to propozycja dla mężczyzn, którzy zdecydowanie lepiej czują się w stylu sportowym i casualowym. Modne puchówki można zestawiać na wiele sposobów, ale najlepiej wyglądają z klasycznymi jeansami, traperkami i zimowymi dodatkami. Są również idealnie do uprawiania zimowego joggingu czy też na dłuższe spacery z czworonogiem.

Tej zimy na ulicach będą również królować kurtki jeansowe i skórzane z podszewką wykonaną z imitacji futra lub polaru. Idealna propozycja dla tych, którzy zimą nie chcą rezygnować z ulubionych materiałów casualowych.