Krótkie włosy – długa broda. Poznajcie ciekawe fryzury dla prawdziwych brodaczy

krotkie wlosy

Kontrasty bardzo dobrze się sprawdzają i dotyczy to wszystkich dziedzin mody. Dlatego krótkie włosy i długa broda mogą stanowić świetny duet. Zapuszczenie epickiej kilkunastocentymetrowej brody może potrwać nawet ponad rok, aby nie robić jej konkurencji warto zdecydować się na krótką fryzurę. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam fryzury dla prawdziwych brodaczy.

Fryzura militarna z cieniowaniem i hair tattoo i długa broda – postaw na ponadczasowy, casualowy styl

Naszą pierwszą propozycją jest fryzura militarna. Ale nie chodzi nam tu o wygoloną głowę, a fryzurę kilkumilimetrową z odpowiednim cieniowaniem. Można wszak różnymi końcówkami trymującymi tworzyć swoiste stopnie, np. w geometrycznym wydaniu. Świetnie sprawdza się także wycinanie wzorów, czyli hair tattoo. Taka krótka, ale oryginalna fryzura jest popularna już od wielu lat i świetnie komponuje się z długą i wyczesaną brodą. Aby uniknąć kołtunów, trzeba oczywiście zainwestować w odpowiedni grzebień do brody, ale do zmiękczania zarostu na całej długości przyda się olejek do brody i kartacz do brody. W sklepie beardman.pl znajdziesz świetne zastawy produktów, jak również skompletujesz ów zestaw samodzielnie.

Top knot, czyli fryzura na wikinga do epickiej brody

Kolejna propozycja łączy elementy krótkiej i długiej fryzury, wszak boki i tył są niemal wygolone, a jedynie na środku włosy mają kilka centymetrów długości, na tyle by można było wykonać top knot, czyli charakterystyczny węzeł. To fryzura na wikinga, która cieszy się popularnością już przynajmniej od 6 lat. Pasuje do niej broda wycięta w szpic, wszak długą brodę można stylizować na różne sposoby podobnie jak włosy na głowie. Taka broda będzie przypominała tę którą szczyci się jeden z członków zespołu ZZ Top. W tym przypadku posiadacze takich zarostów muszą zadbać o wyposażenie w kartacze do brody. Mogą rozczesać zarost, a jednocześnie złuszczyć martwy naskórek znajdujący się pod włosami i rozprowadzić olejek do brody na całej długości.

Buzz cut – dla mężczyzn z cofającą się linią włosów i brody

Bez wątpienia najmniej problematyczną fryzurą jest Buzz Cut. W tym przypadku włosy są wygolone maszynką. Jest to fryzura, która wymaga częstych wizyt u fryzjera, jednak jest niezwykle wygodna. Nie ma problemu ze sterczącymi włosami tuż po wstaniu z łóżka. Właściwie nie trzeba z fryzurą robić nic i można skupić się na brodzie. Warto podkreślić, że odpowiednie cięcie może odwrócić uwagę od cofające się linii włosów i brody. Warto pamiętać, że brodę należy myć często, najlepiej codziennie, dzięki czemu zapewnia się jej miękkość i odpowiednie nawilżenie, a nie bez znaczenia jest także przyjemny zapach. Na wszystkie czynności jest czas, dzięki temu, że nie trzeba zajmować się włosami na głowie.

Side part – elegancki wybór do długiej brody

Warto zająć się również fryzurami na szczególne okazje. Otóż do takich należy side part. To specjalne cięcie, dzięki któremu wyodrębnia się przedziałek po prawej lub lewej stronie. Włosy z jednej strony są dłuższe, a z drugiej podgolone, co daje elegancki i schludny efekt. Taka fryzura świetnie sprawdzi się na co dzień dla mężczyzn, także brodaczy, których obowiązuje formalny dress code, jak również dla wszystkich tych, którzy chcą prezentować się niezwykle elegancko na szczególną okazję, gdzie zakłada się nie tylko garnitur, ale nawet frak czy smoking.

French crop – idealne dopasowanie do wystylizowanej długiej brody

Wielu mężczyzn szuka fryzur nietuzinkowych, ale jednocześnie posiadających nutę klasyki. Jeśli pamiętasz fryzurę na grzybka, to jej krótkim odpowiednikiem jest french crop, w przypadku którego główną rolę także pełni grzywka, z tymże jest ona znacznie krótsza, a boki mogą zostać dodatkowo strymowane. Taka fryzura sprawdza się także w przypadku bocznych zakoli, które w tym przypadku zostaną zniwelowane. Długa broda do takiej okrągłej ale i nieco kanciastej fryzury będzie świetnie pasować.

To tylko niektóre ciekawe fryzury dla prawdziwych brodaczy, bo skupiliśmy się na tych krótkich, a przecież długich czy to z dredami czy rozwianymi włosami także nie brakuje. W pierwszej wersji można wyglądać jak Ragnar z Wikingów. Epicka broda może mieć różnorodne towarzystwo, ale dla kontrastu, a jednocześnie jej lepszego podkreślenia warto wybrać do niej krótką fryzurę.