wtorek, 28 marca, 2023

Oczyszczacz powietrza na zimę – to już konieczność!

Oczyszczacz powietrza urządzenie do sterylizacji i oczyszczania powietrza ze szkodliwych zawartych w nim zanieczyszczeń. Szczególnie użyteczny w okresie jesienno-zimowym, czyli kiedy w dużym stężeniu występuje również smog. Znajdzie zastosowanie także w innych porach roku, chociażby ze względu na eliminację alergenów. Dobrej klasy oczyszczacz powietrza działa wieloetapowo, wykorzystując najlepsze znane metody sterylizacji powietrza.

Jak działa tego typu urządzenie i jaki oczyszczacz wybrać?

Oczyszczacze powietrza- zasada działania

Cały proces filtracji jest niezwykle prosty, oczyszczacz, w którego wnętrzu zamontowano specjalne filtry, ma za zadanie wessać powietrza z otoczenia, w którym pracuje, po to by mogło ono przechodząc przez filtry, pozostawić we wnętrzu urządzenia szkodliwe zanieczyszczenia. Następnie czyste, zjonizowane, a często również nawilżone powietrze zostaje z powrotem wtłoczone do pomieszczenia. Oczyszczacze powietrza różnią się od siebie wielkością, wydajnością, powierzchnią oczyszczania, stosowanymi filtrami czy dodatkowymi funkcjami. Niektóre z modeli charakteryzują się bardziej złożonym systemem oczyszczania inne są znacznie mniej zaawansowane. Jeśli zależy nam na usunięciu z powietrza również wirusów czy bakterii konieczne, będzie postawienie na oczyszczacz z funkcją jonizacji, natomiast jeśli wilgotność spada poniżej 40 % wówczas dobrym rozwiązaniem będzie oczyszczacz z funkcją nawilżania.

Niezależnie na jaki model się zdecydujemy, warto kupować u sprawdzonego sprzedawcy, który będzie w stanie doradzić nam jak najlepiej.

Jaki oczyszczacz wybrać?

Skuteczność filtracji powietrza jest uzależniona od zastosowanej metody filtracji i jakości wykorzystanych filtrów, nie mniej jednak bardzo ważną kwestią jest również odpowiednie dopasowanie powierzchni oczyszczania i wydajności oczyszczaczy powietrza do powierzchni pomieszczenia w którym będzie pracować dane urządzenie, dzięki temu oczyszczacz będzie w stanie wykorzystać swoje możliwości w 100%. Do dużego mieszkania, i dużych przestrzeni, będzie konieczne wykorzystanie oczyszczacz, którego powierzchnia oczyszczania i wydajność będzie nieco większa, warto zwrócić uwagę również na zastosowane w nim filtry i metody filtracji. W mniejszym pomieszczeniu sprawdzą się mniejsze, kompaktowe oczyszczacze. Profesjonalne urządzenie, które poradzi sobie na dużej powierzchni powinno posiadać także funkcję jonizacji. Niezależnie od tego do jakiego pomieszczenia potrzebujemy urządzenia, powinno ono pracować w miarę cicho, a przynajmniej w taki sposób, aby nie zakłócać codziennych czynności. Warto wybierać takie urządzenia, które pomimo dużej powierzchni oczyszczania nie będą zajmować dużo miejsca, oraz będą proste w obsłudze.

Im bardziej zaawansowane urządzenie tym lepsza jego skuteczność, w eliminacji zanieczyszczeń będzie pozytywnie wpływała na nasze samopoczucie, koncentrację, zdrowy sen a także odporność i zdrowie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

ZOBACZ WIĘCEJ

Co wyróżnia dobrego producenta kotłów na pellet?

Ogrzewanie domów i budynków jest nieodłącznym elementem naszego życia. Wraz ze wzrostem kosztów energii elektrycznej, coraz więcej osób zwraca uwagę na alternatywne źródła ogrzewania,...

Gazy techniczne w wiązkach – jakie są rodzaje?

Gazy techniczne są stosowane w wielu branżach, takich jak przemysł chemiczny, metalurgiczny, elektroniczny i spożywczy. Gazy te są wytwarzane w różnych postaciach, a jedną...

T-shirty damskie medyczne – jakie są rodzaje?

T-shirty damskie medyczne to często wykorzystywany element garderoby pracowników służby zdrowia. Ich wybór zależy przede wszystkim od wymagań pracy oraz gustu użytkownika. W tym...