piątek, 2 grudnia, 2022

Oczyszczacz powietrza na zimę – to już konieczność!

Oczyszczacz powietrza urządzenie do sterylizacji i oczyszczania powietrza ze szkodliwych zawartych w nim zanieczyszczeń. Szczególnie użyteczny w okresie jesienno-zimowym, czyli kiedy w dużym stężeniu występuje również smog. Znajdzie zastosowanie także w innych porach roku, chociażby ze względu na eliminację alergenów. Dobrej klasy oczyszczacz powietrza działa wieloetapowo, wykorzystując najlepsze znane metody sterylizacji powietrza.

Jak działa tego typu urządzenie i jaki oczyszczacz wybrać?

Oczyszczacze powietrza- zasada działania

Cały proces filtracji jest niezwykle prosty, oczyszczacz, w którego wnętrzu zamontowano specjalne filtry, ma za zadanie wessać powietrza z otoczenia, w którym pracuje, po to by mogło ono przechodząc przez filtry, pozostawić we wnętrzu urządzenia szkodliwe zanieczyszczenia. Następnie czyste, zjonizowane, a często również nawilżone powietrze zostaje z powrotem wtłoczone do pomieszczenia. Oczyszczacze powietrza różnią się od siebie wielkością, wydajnością, powierzchnią oczyszczania, stosowanymi filtrami czy dodatkowymi funkcjami. Niektóre z modeli charakteryzują się bardziej złożonym systemem oczyszczania inne są znacznie mniej zaawansowane. Jeśli zależy nam na usunięciu z powietrza również wirusów czy bakterii konieczne, będzie postawienie na oczyszczacz z funkcją jonizacji, natomiast jeśli wilgotność spada poniżej 40 % wówczas dobrym rozwiązaniem będzie oczyszczacz z funkcją nawilżania.

Niezależnie na jaki model się zdecydujemy, warto kupować u sprawdzonego sprzedawcy, który będzie w stanie doradzić nam jak najlepiej.

Jaki oczyszczacz wybrać?

Skuteczność filtracji powietrza jest uzależniona od zastosowanej metody filtracji i jakości wykorzystanych filtrów, nie mniej jednak bardzo ważną kwestią jest również odpowiednie dopasowanie powierzchni oczyszczania i wydajności oczyszczaczy powietrza do powierzchni pomieszczenia w którym będzie pracować dane urządzenie, dzięki temu oczyszczacz będzie w stanie wykorzystać swoje możliwości w 100%. Do dużego mieszkania, i dużych przestrzeni, będzie konieczne wykorzystanie oczyszczacz, którego powierzchnia oczyszczania i wydajność będzie nieco większa, warto zwrócić uwagę również na zastosowane w nim filtry i metody filtracji. W mniejszym pomieszczeniu sprawdzą się mniejsze, kompaktowe oczyszczacze. Profesjonalne urządzenie, które poradzi sobie na dużej powierzchni powinno posiadać także funkcję jonizacji. Niezależnie od tego do jakiego pomieszczenia potrzebujemy urządzenia, powinno ono pracować w miarę cicho, a przynajmniej w taki sposób, aby nie zakłócać codziennych czynności. Warto wybierać takie urządzenia, które pomimo dużej powierzchni oczyszczania nie będą zajmować dużo miejsca, oraz będą proste w obsłudze.

Im bardziej zaawansowane urządzenie tym lepsza jego skuteczność, w eliminacji zanieczyszczeń będzie pozytywnie wpływała na nasze samopoczucie, koncentrację, zdrowy sen a także odporność i zdrowie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

ZOBACZ WIĘCEJ

Adwokat rodzinny – kiedy warto zdecydować się na jego usługi?

Adwokat rodzinny to bardzo ważny specjalista w życiu każdego dziecka. Dzięki niemu będzie można zadbać o prawa, które dotyczą zarówno dzieci jak i dorosłych....

Wczasy dla seniorów nad Soliną – dlaczego warto tam pojechać?

Wyjechanie na wczasy w wypadku seniorów najczęściej polega na udaniu się do sanatorium. Istnieje jednak wiele innych ciekawych sposobów na wczasy. Przykładem mogą być...

Jak wybrać dobre przedszkole anglojęzyczne?

Przedszkole anglojęzyczne to placówka, która bardzo często kształci współczesne dzieci. Jest to spowodowany faktem, że język angielski staje się powszechny na całym świecie. Jak...