piątek, 2 grudnia, 2022

Co decyduje o wygodzie materaca? Zobacz, jak go wybrać!

Wygodny materac w opinii wielu osób wcale nie musi oznaczać tego samego. Każdy z nas ma pod tym względem inne wymagania i oczekiwania, więc warto dowiedzieć się, co tak naprawdę wpływa na komfort odczuwany podczas korzystania z materaca. Jak wybrać ten, który będzie najwygodniejszy?

Co wypływa na wygodę materaca?

Komfort podczas snu na danym materacu powiązany jest przede wszystkim z materiałami, jakie zostały wykorzystane do jego produkcji.

Materace te wpływają na sprężystość materaca, w tym na jego punktową elastyczność, a także na twardość. Nie jest prawdą, że im materac jest twardszy, tym jest wygodniejszy. Przede wszystkim powinien być on dopasowany do użytkownika, stąd też przed zakupem warto przetestować różne modele.

Rodzaje materaców – jak je dzielimy?

Obecnie producenci materaców mogą zaprezentować je swoim klientom w wielu wariantach. Najczęściej podział dotyczy materiałów, jakie wykorzystane są do ich produkcji. Jakie materace wyróżniamy?

Pod kątem rdzenia, czyli materiału zastosowanego do wypełnienia materaca, można wskazać na:

  • materace piankowe – są one wykonane z pianek

  • materace sprężynowe – najczęściej wykonane ze sprężyn kieszeniowych, określane jako materace kieszeniowe, ponieważ każda sprężyna jest umieszczoną w kieszonce

Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe mogą mieć specjalne strefy komfortu. W przypadku piankowych zwykle tworzą je odpowiednie nacięcia, a w materacach kieszeniowych różne typy sprężyn. Takie materace mogą wtedy odpowiadać budowie ciała człowieka i dają lepsze wsparcie.

Dodatkowo materace są dzielone pod kątem innych materiałów używanych do wykończenia ich wierzchu i spodu w przypadku materaców dwustronnych. Pod tym względem wyróżniamy między innymi materace kokosowe, wysokoelastyczne, termoelastyczne, lateksowe.

Jakie materace uznawane są za najwygodniejsze?

Dzisiaj największym powodzeniem wśród klientów cieszą się materace piankowe jak materace lateksowe oraz termoelastyczne, określane tez jako Visco. Ma je w ofercie firma Materace Koło – https://fabryka-snu.pl/category/materace która specjalizuje się w produkcji materaców.

Lateksowe i termoelastyczne materace są zbudowane z bardzo przyjemnych w dotyku pianek, które są mięsiste, sprężyste. Zapewniają dzięki temu odpowiednie podparcie dla całego ciała i nie powodują nieprzyjemnego ucisku. Są one rekomendowane dla osób z dolegliwościami kręgosłupa.

Są jednak osoby, które preferują spanie na twardszych materacach. W takim przypadku bardzo popularne są materace kokosowe, czyli wyposażone w matę kokosową. Najczęściej używane są one przez osoby o większym ciężarze ciała.

ZOBACZ WIĘCEJ

Adwokat rodzinny – kiedy warto zdecydować się na jego usługi?

Adwokat rodzinny to bardzo ważny specjalista w życiu każdego dziecka. Dzięki niemu będzie można zadbać o prawa, które dotyczą zarówno dzieci jak i dorosłych....

Wczasy dla seniorów nad Soliną – dlaczego warto tam pojechać?

Wyjechanie na wczasy w wypadku seniorów najczęściej polega na udaniu się do sanatorium. Istnieje jednak wiele innych ciekawych sposobów na wczasy. Przykładem mogą być...

Jak wybrać dobre przedszkole anglojęzyczne?

Przedszkole anglojęzyczne to placówka, która bardzo często kształci współczesne dzieci. Jest to spowodowany faktem, że język angielski staje się powszechny na całym świecie. Jak...