wtorek, 28 marca, 2023

Co decyduje o wygodzie materaca? Zobacz, jak go wybrać!

Wygodny materac w opinii wielu osób wcale nie musi oznaczać tego samego. Każdy z nas ma pod tym względem inne wymagania i oczekiwania, więc warto dowiedzieć się, co tak naprawdę wpływa na komfort odczuwany podczas korzystania z materaca. Jak wybrać ten, który będzie najwygodniejszy?

Co wypływa na wygodę materaca?

Komfort podczas snu na danym materacu powiązany jest przede wszystkim z materiałami, jakie zostały wykorzystane do jego produkcji.

Materace te wpływają na sprężystość materaca, w tym na jego punktową elastyczność, a także na twardość. Nie jest prawdą, że im materac jest twardszy, tym jest wygodniejszy. Przede wszystkim powinien być on dopasowany do użytkownika, stąd też przed zakupem warto przetestować różne modele.

Rodzaje materaców – jak je dzielimy?

Obecnie producenci materaców mogą zaprezentować je swoim klientom w wielu wariantach. Najczęściej podział dotyczy materiałów, jakie wykorzystane są do ich produkcji. Jakie materace wyróżniamy?

Pod kątem rdzenia, czyli materiału zastosowanego do wypełnienia materaca, można wskazać na:

  • materace piankowe – są one wykonane z pianek

  • materace sprężynowe – najczęściej wykonane ze sprężyn kieszeniowych, określane jako materace kieszeniowe, ponieważ każda sprężyna jest umieszczoną w kieszonce

Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe mogą mieć specjalne strefy komfortu. W przypadku piankowych zwykle tworzą je odpowiednie nacięcia, a w materacach kieszeniowych różne typy sprężyn. Takie materace mogą wtedy odpowiadać budowie ciała człowieka i dają lepsze wsparcie.

Dodatkowo materace są dzielone pod kątem innych materiałów używanych do wykończenia ich wierzchu i spodu w przypadku materaców dwustronnych. Pod tym względem wyróżniamy między innymi materace kokosowe, wysokoelastyczne, termoelastyczne, lateksowe.

Jakie materace uznawane są za najwygodniejsze?

Dzisiaj największym powodzeniem wśród klientów cieszą się materace piankowe jak materace lateksowe oraz termoelastyczne, określane tez jako Visco. Ma je w ofercie firma Materace Koło – https://fabryka-snu.pl/category/materace która specjalizuje się w produkcji materaców.

Lateksowe i termoelastyczne materace są zbudowane z bardzo przyjemnych w dotyku pianek, które są mięsiste, sprężyste. Zapewniają dzięki temu odpowiednie podparcie dla całego ciała i nie powodują nieprzyjemnego ucisku. Są one rekomendowane dla osób z dolegliwościami kręgosłupa.

Są jednak osoby, które preferują spanie na twardszych materacach. W takim przypadku bardzo popularne są materace kokosowe, czyli wyposażone w matę kokosową. Najczęściej używane są one przez osoby o większym ciężarze ciała.

ZOBACZ WIĘCEJ

Co wyróżnia dobrego producenta kotłów na pellet?

Ogrzewanie domów i budynków jest nieodłącznym elementem naszego życia. Wraz ze wzrostem kosztów energii elektrycznej, coraz więcej osób zwraca uwagę na alternatywne źródła ogrzewania,...

Gazy techniczne w wiązkach – jakie są rodzaje?

Gazy techniczne są stosowane w wielu branżach, takich jak przemysł chemiczny, metalurgiczny, elektroniczny i spożywczy. Gazy te są wytwarzane w różnych postaciach, a jedną...

T-shirty damskie medyczne – jakie są rodzaje?

T-shirty damskie medyczne to często wykorzystywany element garderoby pracowników służby zdrowia. Ich wybór zależy przede wszystkim od wymagań pracy oraz gustu użytkownika. W tym...