wtorek, 28 listopada, 2023

Dlaczego nasza dieta musi być prawidłowo dobrana?

Prawidłowo dobrana dieta to niezwykle ważny element, który pozytywnie wpłynie na to, jak wyglądamy, jak się czujemy, ile ważymy, jak funkcjonuje nasze ciało, w szczególności układ pokarmowy. Pomocą w diagnostyce nawyków żywieniowych oraz dopasowaniu diety do naszych potrzeb, zajmuje się dietetyk. Warto oczywiście korzystać z jego usług, zwłaszcza wtedy, gdy nasza dieta wymaga specjalnych rozwiązań.


Nie ma co się oszukiwać – to, jak się prezentujemy, jak wyglądamy, ma kompleksowy wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez inne osoby, zwłaszcza obce, z którymi dopiero się poznajemy. Ludzki umysł jest skonstruowany w ten sposób, że najpierw ocenia na podstawie wyglądu, a dopiero w dalszej perspektywie na podstawie poznania.

Nasza figura, wygląd, waga, z pewnością dla wyglądu są kluczowe. Jeżeli chcemy utrzymać prawidłową wagę, albo schudnąć, współpraca z dobrym dietetykiem jest kluczowa. Kompleksową pomoc otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/.

Musimy również pamiętać o tym, że dbanie o siebie to proces, który przede wszystkim powinien być przemyślany i systematyczny. W miarę naszych możliwości finansowych powinniśmy również korzystać z pomocy różnego rodzaju specjalistów.

Dobrze dobrana dieta? Tylko przez dietetyka

Dietetyk jest tym specjalistą, który świetnie zna się na funkcjonowaniu układu pokarmowego, wie, na czym polega profesjonalne układanie diety, jakie efekty może przynieść dobrze dobrana dieta. Ustalając dietę, dietetyk musi brać pod uwagę, takie aspekty, jak:

– wiek oraz płeć,
– cel diety,
– przyjmowane leki,
– choroby przewlekłe,
– rodzaj pracy,
– aktywność fizyczną,
– ilość zapotrzebowania na energię.

Zobacz także: http://4clover.pl/po-co-chodzimy-do-dietetyka-3-najwazniejsze-kwestie/

Innymi słowy – inna dieta będzie potrzebna dla mężczyzny pracującego fizycznie, inna dla sportowca – wyczynowca, inna dla lekarza, jeszcze inna dla osoby, która cierpi na nietolerancję laktozy czy glutenu, albo na cukrzycę.

Dobra dieta to bezpieczna dieta

O tym również musimy pamiętać. Samodzielne ustalanie diety, bez konsultacji ze specjalistą, zwłaszcza wtedy, gdy cierpimy na choroby przewlekłe oraz przyjmujemy leki, jest wysoce ryzykowne i może prowadzić nie tylko do tego, że po prostu nie schudniemy, ale przede wszystkim do tego, że możemy sobie zaszkodzić.

Rola dietetyka w procesie odchudzania jest niezwykle ważna i tego specjalisty na pewno nie powinniśmy pomijać. Ustalona dieta będzie ciekawa, różnorodna, oparta o naturalne produkty, które będą dla naszego organizmu przyswajalne.

ZOBACZ WIĘCEJ

Jak zadbać o ochronę antykorozyjną auta?

Pojazd to nie tylko środek transportu, ale również inwestycja wymagająca stałej troski. Jednym z najpoważniejszych wyzwań, z jakimi stykają się posiadacze samochodów, jest walka...

Jakie są największe wyzwania w fotografii ślubnej?

Fotografia ślubna to nie tylko chwytanie ulotnych momentów i emocji, ale także sztuka, która wymaga precyzji, cierpliwości i umiejętności. Jest to dziedzina pełna wyzwań,...

Doradca kredytowy: Kompleksowy przewodnik po usługach doradztwa kredytowego

W dzisiejszych czasach, kiedy rynek kredytowy jest coraz bardziej złożony, a oferta kredytów coraz bardziej zróżnicowana, warto zwrócić się do specjalisty, który pomoże nam...