Łóżko młodzieżowe rozkładane – co wybrać dla nastolatka?

pokój

Łóżko w pokoju nastolatka jest bardzo ważnym meblem, dlatego przed jego zakupieniem warto zobaczyć różne propozycje producentów. Jak wybrać odpowiednie łóżko młodzieżowe rozkładane? Doradzamy!

Kiedy warto zdecydować się na łóżko młodzieżowe rozkładane?

Nie zawsze w pokoju nastolatka można umieścić łóżko o standardowych wymiarach. Czasami również sam nastolatek nie chce już, aby w jego pokoju dostępne było zwykłe łóżko i zamiast niego woli mebel wielofunkcyjny.

W takim przypadku rozwiązaniem jest łóżko młodzieżowe rozkładane, które pozwala na stworzenie komfortowej przestrzeni do snu nocą, natomiast w ciągu dnia może mieć inną firmę i zajmować mniej miejsca.

Takie łóżka bardzo często stosowane są w mniejszych pokojach, ale również mogą sprawdzić się w pokoju o standardowych wymiarach. Mają więc szerokie zastosowanie.

Rodzaje rozkładanych łóżek młodzieżowych – jakie wybrać?

Aby wybrać najlepsze łóżko młodzieżowe rozkładane, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z różnymi wariantami tych mebli.

Do tej kategorii zaliczane są zatem:

  • Łóżka z wysuwanym materacem – takie łóżko młodzieżowe rozkładane wyposażone jest w dolny materac, który może służyć jako łóżko. Materac, zależnie od modelu, może znajdować się na niższym lub równym poziomie z głównym siedziskiem. Takie łóżko może też sprawdzić się dla rodzeństwa.

  • Rozkładane kanapy – drugim pomysłem na łóżko młodzieżowe rozkładane jest wykorzystanie kanapy z funkcją rozkładania. Wtedy może ona w ciągu dni służyć do wypoczynku i przyjmowania gości, a wieczorem zamienić się w wygodne łóżko.

  • Amerykanki, rozkładane fotele – w tych wnętrzach, w których nie ma zbyt wiele miejsca, rozwiązaniem będzie również zakupienie rozkładanego fotela, czyli amerykanki.

Dobre łóżko rozkładane dla nastolatka – na co zwrócić uwagę?

Gdy wybiera się łóżko młodzieżowe rozkładane, trzeba zatem dobrać je pod kątem jego konstrukcji, a także zwrócić uwagę na jego parametry jak wymiary, materiały oraz na styl.

Najlepiej zakupić łóżko, które będzie wykonane z materiałów wytrzymałych, wygodnych w użytkowaniu, łatwych do utrzymania w czystości.

Warto też sprawdzić, jaki mechanizm rozkładania został zastosowany w łóżku, aby jego obsługa była bardzo łatwa, szybka i wygodna dla nastolatka.

Gdy pokój jest niewielki, duże znaczenie mają też wymiary, jakie ma łóżko młodzieżowe rozkładane. Należy wtedy sprawdzić je zarówno przed, jak i po rozłożeniu łóżka, by pasowało ono do wnętrza.

Nie można też zapominać o istotnej kwestii, czyli o wyglądzie łóżka. Najlepiej, aby jego styl oraz kolor wybrał nastolatek, ponieważ łóżko będzie znajdowało się w jego pokoju.