W styczniu 2020 startuje 42.edycja Rajdu Dakar

Rajd Dakar 2020 budzi ogromne emocje. Tym razem już nie tylko ze względu na zmagania kierowców, ale również jego wyprowadzkę z Ameryki Południowej. Po 11 latach organizatorzy zastępują ją bardzo wymagającymi trasami wiodącymi przez Półwysep Arabski. Ilu Polaków wystartuje, kto jest faworytem i kiedy będziemy mogli śledzić zmagania zawodników? Sprawdź!

Rajd Dakar 2020 – tym razem w Azji

Rok 2020 przyniesie w Rajdzie Dakar duże zmiany. To otwarcie trzeciej historii tego najbardziej emocjonującego i najtrudniejszego wyzwania terenowego na świecie. Mowa o przeniesieniu go z Ameryki Południowej do Arabii Saudyjskiej. W tym roku do podjęcia go zgłoszono 351 pojazdów – to o 17 więcej niż w poprzedniej edycji.

Odwiedź dakar.pl stronę w całości poświęconą Rajdowi Dakar.

Tegoroczny Rajd Dakar można śmiało okrzyknąć najbardziej suchym w historii organizowania tej piekielnie trudnej pustynnej imprezy. Na próżno w Arabii Saudyjskiej szukać stałych wód powierzchniowych, w tym nawet bagien. Przed zawodnikami składające się na 12 etapów szalenie trudne odcinki do pokonania. Łącznie do przejechania będzie blisko 8 tysięcy kilometrów, w których aż 5 tysięcy to odcinki specjalne.

Rajd Dakar 2020 – zawodnicy

W styczniowym Dakarze do rywalizacji stanie 557 zawodników, z czego największą reprezentację stanowi kadra Francji – 258. Dalej pod względem liczebności uplasowali się Hiszpanii (77) oraz Holendrzy (53). Dla 65 zawodników będzie to Rajd Dakar już na czwartym kontynencie. Wcześniejsze edycje imprezy odbywały się w Europie, Afryce, a potem przeniosły się do Ameryki Południowej.

W Rajdzie Dakar po raz kolejny wystartuje załoga R-Six Team Roberta Szustkowskiego. Więcej informacji znajdziesz na stronie robert.szustkowski.pl

Wśród Polaków zobaczymy Rafała Sonika, jedynego Polaka, któremu udało się wygrać Dakar – kategoria quady w roku 2015 r. Jest naprawdę w dobrej formie, więc być może uda mu się powtórzyć ten sukces? Na quadzie zobaczymy też Arkadiusza Lindera, Pawła Otwinowskiego oraz Kamila Wiśniewskiego. Bardzo ciekawie dzieje się w załogach klasy UTV – Aron Domżała/Maciej Marton oraz ich ojcowie Maciej Domżała/Rafał Marton. Nie może być Rajdu Dakar 2020 bez naszych motocyklistów: Adam Tomiczek, Maciej Giemza, Jacek Bartoszek i powracający po dziewięciu latach nieobecności Krzysztof Jarmuż. Za kierownicą samochodów zobaczymy Jakuba Przygońskiego. Dakarskie trasy pokonają też jako piloci: Sebastian Rozwadowski (załoga z Litwinem, Benediktasem Vanagasem), oraz mieszkający Xavier Panseri (z Khalidem al. Quassimim ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich).

Rajd Dakar 2020 wystartuje 5 stycznia w miejscowości Dżudda, a zakończy się 17 stycznia w Al-Qiddiya.

Zobacz także: https://www.ctmpolonia.pl/historia-rajdu-dakar/