Wywóz gruzu – jak wybrać najlepszą ofertę i ile kosztuje?

gruz

Zamierzasz wykonać prace wyburzeniowe lub remontowe? Warto zastanowić się nad tym, co zrobić z powstałym podczas nich gruzem. Obecnie najczęściej wybierane są usługi wywozu gruzu zlecane w firmach komunalnych. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdzamy rodzaje takich usług, a także pomagamy w wybraniu najkorzystniejszej oferty.

Jak można wywieźć gruz?

Gruz może być wywieziony kilkoma sposobami, dlatego warto zapoznać się z nimi przed wybraniem odpowiedniej opcji dla siebie.

Gdy gruzu jest mało i można przetransportować go samodzielnie, w takim przypadku najkorzystniejszą opcją jest przekazanie go do punktu jak PSZOK. W tego typu punkach gruz można oddać za darmo, ale trzeba go przywieźć, na przykład przyczepką. Warto pamiętać o tym, że niektóre punkty mają ograniczenia pod względem ilości gruzu przyjmowanego od osób, które go oddają.

Jeżeli gruzu nie można przywieźć do PSZOK-u samodzielnie, w takim przypadku rozwiązaniem jest wybranie firm prowadzących wywóz gruzu Mikołów to jedna z miejscowości, gdzie można skorzystać z usługi. Firmy komunalne oferują wtedy klientów dwie główne usługi – wynajem kontenera na gruz oraz wywóz gruzu z załadunkiem.

Wywóz gruzu – wynajem kontenera

Wynajęcie kontenera na gruz jest bardzo popularne, ponieważ dzięki tej usłudze można pozbyć się go szybko i skutecznie, a dodatkowo w przystępnych cenach.

Taka usługa polega na dostarczeniu do klienta kontenera przeznaczonego na załadunek gruzu. Kontener wynajmowany jest na określony czas, dlatego można w nim wrzucać do niego odpady. Właśnie dlatego warto zdecydować się na wynajem w trakcie prowadzonych prac, ponieważ można wtedy z łatwością umieszczać w nim gruz na bieżąco, więc nie musi on zalegać na podwórku, korytarzu.

Po zakończeniu okresu najmu kontenera lub też po zapełnieniu go gruzem firma komunalna odbiera go i utylizuje jego zawartość.

Wywóz gruzu z załadunkiem

Można również zdecydować się na inną ofertę, a mianowicie na wywóz gruzu wraz z załadunkiem. Wtedy nie trzeba samodzielnie zajmować się załadunkiem, ponieważ prace w tym zakresie wykonują pracownicy firmy.

Wywóz gruzu z załadunkiem jest najlepszym rozwiązaniem wtedy, gdy ważny jest czas, więc trzeba jak najszybciej pozbyć się gruzu. Również jest wybierany przez osoby, które nie mogą załadować go samodzielnie, na przykład ze względu na stan zdrowia.

Jaka jest cena wywozu gruzu?

Koszt związany z wywozem gruzu najczęściej rozpoczyna się od około 400 złotych, natomiast w sytuacji, gdy jest go dużo, ceny mogą dochodzić nawet do około 2000 złotych.

Z cennikami wywozu gruzu można zapoznać się już teraz w internecie i uzyskać je od firm komunalnych.