Kremy BB – odkrywamy ich tajemnice

Krem BB - jak działa?

Makijaż w życiu kobiety odgrywa nierzadko bardzo istotną rolę. Make-up pomaga nam ukryć wszelkie niedoskonałości cery, z którymi czasem nie sposób wygrać. W makijażu czujemy się bardziej pewne siebie i świadome własnej wartości. Oczywiście make-up nie jest w żadnym stopniu obowiązkiem i nie każda kobieta musi go wykonywać codziennie. Wymagania co do makijażu codziennego i wieczorowego siłą rzeczy będą się różnić. Podobnie ma się sprawa z charakterystyką naszej skóry – skóra sucha i skóra tłusta wymagają zastosowania trochę innej gamy kosmetyków.

Bazą dla codziennego makijażu zazwyczaj jest podkład, lżejszy bądź cięższy, rozświetlający lub matujący. Jednak od kilku lat trwa prawdziwy szał na kremy BB, które stały się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych fluidów. Zatem czym jest krem BB, jakie są jego właściwości i czy każda kobieta może sobie na niego pozwolić?

Krem BB – ciekawy zamiennik podkładu

Może zacznijmy od tego, czym w istocie jest krem BB. Tajemniczo brzmiący skrót „BB” pochodzi od angielskiego wyrażenia „Beauty Balm”. W wolnym tłumaczeniu znaczy to tyle, co „krem upiększający”. Można się zatem łatwo domyślić, że chodzi o produkt, który łączy w sobie cechy dwóch kosmetyków: podkładu i kremu nawilżającego. Do jego popularyzacji przyczyniły się w dużej mierze Azjatki, których skóra znacząco różni się od naszej, europejskiej. Jednak kremy BB pokochało wiele Polek, które szukały alternatywy dla tradycyjnych podkładów.

Krem BB idealny na co dzień

Wybór odpowiedniego podkładu na co dzień często spędza nam sen z powiek. Nie dość, że musimy dobrać podkład odpowiedni dla naszego rodzaju cery, to w dodatku trzeba zwrócić uwagę na jego odcień, konsystencję i wykończenie. Niektóre z nas wciąż testują dziesiątki kosmetyków do twarzy, aby znaleźć ten odpowiedni na co dzień. Problem w dużej mierze polega na tym, aby makijaż dzienny nie wyglądał zbyt sztucznie i nie rzucał się w oczy. Dlatego też kremy BB to świetny sposób na stworzenie makijażu do pracy czy do szkoły. Delikatnie wyrównuje koloryt cery, kryje drobne niedoskonałości, nawilża skórę przez cały dzień i daje delikatne, naturalne wykończenie.

W czym tkwi przewaga kremów BB nad podkładami?

Przede wszystkim w wielozadaniowości kremów BB. Z uwagi na to, że produkt ten łączy w sobie właściwości kosmetyku pielęgnacyjnego i kosmetyku „kolorowego”, dobrze sprawdza się u kobiet, które nie szukają pełnego krycia, ale cenią sobie nawilżenie i wygładzenie skóry twarzy. Kremy BB mają zazwyczaj lekką formułę, dlatego też z czystym sumieniem mogą ich używać panie z cerą problematyczną, ze skłonnościami do wyprysków i zaskórników. Kremy BB nie zatykają porów i nie podkreślają suchych skórek, jak mają w zwyczaju tradycyjne podkłady.

Krem BB – kosmetyk (prawie) idealny

Kremom BB nie można odmówić działania pielęgnacyjnego, jednak nie można go mylić z produktem leczniczym. Owszem, mogą w jakimś stopniu poprawić stan naszej cery, jednak wynika to z jego lekkiej formuły niż zawartości substancji leczniczych.

Trzeba również pamiętać, że krem BB to nie podkład, dlatego nie można od niego wymagać dużego krycia. Ma on jedynie wyrównać koloryt cery, zneutralizować drobne wypryski czy popękane naczynka czy też nawilżyć naszą skórę. Jeśli jednak w danym dniu potrzebujemy większego krycia, lepiej postawić na sprawdzony podkład.

Kremy BB są też nieco mniej trwałe od tradycyjnych podkładów. Mogą nie wytrzymać trudów całego dnia, jednak nawet nieco „powycierany” wygląda na twarzy niemal nienagannie. Kremów BB raczej nie utrwalamy pudrem, choć panie, które zmagają się z przetłuszczającą się strefą T mogą nałożyć niewielką ilość pudru fiksującego.