Najpopularniejsze sposoby na depilację ciała

Depilacja ciała

Idealnie gładka skóra to obiekt pożądania wielu kobiet. Jednak nie każdy sposób depilacji pozwala pozbyć się wszystkich włosków z danego obszaru naszego ciała. A najczęściej zależy nam na wydepilowanych nogach, rękach, okolicach bikini czy wąsiku. Każda z nas przez lata wypracowuje sobie określone metody działania, które w mniejszym lub większym stopniu pozwalają nam pozbyć się uciążliwych włosków z całego ciała. Każda metoda ma swoje wady i zalety, a i nasza skóra różni się tolerancją na niektóre zabiegi czy kosmetyki. Przedstawiamy najbardziej popularne i łatwo-dostępne metody na depilację ciała.

Maszynka do golenia

Pierwsze depilacje zazwyczaj stają się udziałem najprostszych maszynek do golenia. Często gdzieś w tajemnicy przed mamą nastolatki po raz pierwszy próbują pozbyć się włosków z goleni czy ud. Trzeba przyznać, że depilacja za pomocą maszynki to najszybszy i najłatwiejszy sposób na usuwanie owłosienia. Warto jednak wybierać maszynki z potrójnym ostrzem, ruchomą główką i paskiem nawilżającym, który natychmiastowo redukuje podrażnienia skóry. Depilacja z użyciem maszynki daje krótkotrwałe efekty, dlatego zabieg trzeba powtarzać średnio kilka razy w tygodniu.

Krem do depilacji

Znajdziemy go w każdym sklepie kosmetycznym czy drogerii. Kremy do depilacji cieszą się dość sporą popularnością szczególnie wśród kobiet, u których depilacja maszynką do golenia powoduje zbyt duży dyskomfort. Kremy do depilacji zawierają związki, które rozpuszczają włoski o każdej długości i strukturze. Krem nakłada się na osuszoną skórę, pozostawia na czas określony przez producenta, a następnie usuwa krem szpatułką dołączoną do zestawu. Przed nałożeniem produktu na dany obszar skóry należy nanieść jego niewielką ilość – jeśli wystąpi reakcja alergiczna, zastosowanie kremu może być groźne dla naszego zdrowia.

Depilacja woskiem

Metoda depilacji dla kobiet o wysokiej tolerancji na ból. Depilacja za pomocą plastrów depilacyjnych jest dość bolesna, lecz zapewnia trwalsze efekty niż golenie maszynką czy depilacja kremem. Ciepły wosk idealnie dopasowuje się do powierzchni skóry, dzięki czemu wyrywa każdy włosek razem z cebulką. To powoduje, że nowe włoski pojawiają się dopiero po upływie około tygodnia. Trzeba jednak zaznaczyć, że depilacja woskiem przynosi najlepsze rezultaty, gdy włoski są odpowiednio długie – minimum 5mm.

Depilator elektryczny

Przyjemność, która kosztuje niemało, jednak zapewnia zadowalające efekty na relatywnie długi czas. Depilatora można używać zarówno na mokrej, jak i na suchej skórze, w zależności od posiadanego modelu. Wyrywanie włosków z pomocą depilatora elektrycznego nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, jednak nowoczesne modele urządzeń wyposażone są w nakładki chłodzące, które mają za zadanie redukowanie podrażnień i zaczerwienień. Czy warto wydać kilkaset złotych na depilator? Musicie przekonać się na własnej skórze.

Depilacja laserowa

I w końcu dochodzimy do najefektywniejszej, ale również najdroższej metody na usuwanie zbędnego owłosienia. Depilacja laserem to zabieg wysoce skuteczny, który polega na niszczeniu meszków włosowych za pomocą wiązek lasera przenikających przez warstwę skóry. Zabieg, aby był w pełni skuteczny, musi być powtórzony kilkukrotnie, w zależności od charakterystyki naszych włosków. Efekt po depilacji laserowej utrzymuje się kilka miesięcy, a serię zabiegów najlepiej zrobić zimą, kiedy nasza skóra nie jest wystawiona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.