Łazienka w mieszkaniu w bloku

Mała łazienka w bloku

Mieszkanie w bloku jest zawsze nie lada wyzwaniem pod względem aranżacyjnym. Mała ilość miejsca wymusza często rezygnację z marzeń oraz postawienie funkcjonalności nad estetyką. Czy zawsze musi to wyglądać w ten sposób? Oczywiście, że nie, szczególnie, jeśli mamy zamiar przygotować małą, przytulną oraz funkcjonalną łazienkę w mieszkaniu w bloku. Na co zwrócić uwagę przy aranżacji takiej przestrzeni, czy musimy rezygnować z modnego stylu i co w niewielkiej łazience w bloku jest nam szczególnie potrzebne do normalnego funkcjonowania? Jeśli szukasz odpowiedzi na tego rodzaju pytania jesteś we właściwym miejscu, serdecznie zapraszamy do lektury.

Z tekstu dowiesz się, że aranżując małą łazienkę nie musisz rezygnować z konkretnego, modnego aktualnie stylu, jak operować barwami oraz jakie elementy są raczej zbędne i niepotrzebnie zabierają cenne centymetry kwadratowe.

Czy mała łazienka może być stylowa?

Mała łazienka zdecydowanie może być stylowa, a wyznaczenie głównego kierunku aranżacyjnego może okazać się nawet niezwykle pomocne. Stylem, który doskonale sprawdza się na niewielkich, funkcjonalnych przestrzeniach jest styl skandynawski. Jego prostota, użytkowy charakter oraz minimalizm sprawiają, że wnętrze nie tylko dobrze się prezentuje, ale również spełnia wszelkie oczekiwania jego użytkownika.

Mała łazienka może zostać również utrzymana w stylu nowoczesnym. Współczesne trendy również dążą do jak największego zabudowania przestrzeni, a tego typu rozwiązanie idealnie sprawdzi się w miejscu, gdzie liczy się każdy centymetr kwadratowy. Zabudowanie każdego zakamarku sprawi, że uzyskamy więcej powierzchni na środku łazienki, dzięki czemu poruszanie się w niej nie będzie sprawiało kłopotów.

Postaw na jasne barwy

Barwy na niewielkich przestrzeniach odgrywają rolę kluczową. Ich odpowiedni dobór oraz zestawienie może przyczynić się do optycznego powiększenia przestrzeni, a my z pewnością poczujemy się w takim wnętrzu znacznie lepiej. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że łazienka w jasnych barwach automatycznie staje się bardziej estetycznym, sterylnym miejscem. W niewielkiej przestrzeni najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie biel. Biel jest uniwersalna oraz z łatwością łączy się z intensywnie kolorowymi akcentami.

Ciemne barwy automatycznie uczynią łazienkową przestrzeń przytłaczającą. Szczególnie należy wystrzegać się brązów, ciemnych odcieni czerwieni, zieleni oraz szarości. Bardzo złym wyborem jest również kolor bordowy. Oprócz tego, że łazienka stanie się “klitką” to taki wystrój z pewnością szybko się znudzi i będzie wymuszał na nas przeprowadzenie kolejnego remontu w mieszkaniu, a jak wiadomo remont łazienki jest zawsze sporym przedsięwzięciem.

Ogranicz elementy do minimum

W niewielkiej łazience postaw na przedmioty, których naprawdę potrzebujesz. Wystrzegaj się nadmiernej ilości bibelotów oraz ozdób, ponieważ w niewielkich przestrzeniach tego typu elementy odegrają zupełnie odwrotną rolę niż ta,która została dla nich przeznaczona. Ciekawym akcentem w jasnej, niewielkiej przestrzeni jest wprowadzenie odrobiny zieleni. Dzięki niej łazienka nabierze odrobinę klimatu.

Duże lustro wybawieniem

Duże lustro jest absolutnym must-have w małej łazience w bloku. Jeśli tylko będziesz miał taką możliwość pozwól sobie na lustro pokrywające ścianę od wysokości umywalki do samego sufitu. Przestrzeń zyska wiele pod względem optycznym, ale również duże lustro jest bardzo praktyczne, szczególnie dla Pań, które praktykują malowanie się w łazience. Lustro również będzie odbijało światło, dlatego pomieszczenie z automatu stanie się jaśniejsze.